AMPMDDC-7.3728T
Mfr.Part #
AMPMDDC-7.3728T
Description
MEMS OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD
Length :
2.5 mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Current Rating :
1.3 mA
Frequency :
7.3728MHz
Width :
2 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height :
0.84 mm
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V