AMPMDDC-62.5000T
Mfr.Part #
AMPMDDC-62.5000T
Description
MEMS OSC XO 62.5000MHZ CMOS SMD
Width :
2 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Length :
2.5 mm
Product Status :
Active
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height :
0.84 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency :
62.5MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Brand :
Function :
Enable/Disable
Current Rating :
1.3 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)