AMPMDDC-3.5700
Mfr.Part #
AMPMDDC-3.5700
Description
MEMS OSC XO 3.5700MHZ CMOS SMD
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Packaging :
Bulk
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current Rating :
1.3 mA
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height :
0.84 mm
Frequency :
3.57MHz
RoHS :
Details
Function :
Enable/Disable
Ratings :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Current - Supply (Disable) (Max) :
Package :
Bulk
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Length :
2.5 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Width :
2 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm