AMPMDDC-2.0480T3
Mfr.Part #
AMPMDDC-2.0480T3
Description
MEMS OSC XO 2.0480MHZ CMOS SMD
Height :
0.84 mm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Ratings :
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency :
2.048MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Length :
2.5 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±25ppm
Width :
2 mm
Product Status :
Active
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Current Rating :
1.3 mA
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm