AMPMDDC-19.2000T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPMDDC-19.2000T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 19.2000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
RoHS :
Details
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
19.2MHz
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Current - Supply (Disable) (Max) :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Width :
2 mm
Ratings :
Function :
Enable/Disable
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Output Format :
CMOS
Type :
XO (Standard)
Current Rating :
1.3 mA
Subcategory :
Oscillators
Brand :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height :
0.84 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
AMPM
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Type :
MEMS Oscillators
Frequency Stability :
±25ppm
Output :
CMOS
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Base Resonator :
MEMS
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Length :
2.5 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm