AMPMDDC-12.2880
Mfr.Part #
AMPMDDC-12.2880
Description
MEMS OSC XO 12.2880MHZ CMOS SMD
Height :
0.84 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Brand :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Frequency :
12.288MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Package :
Bulk
Packaging :
Bulk
Product Type :
MEMS Oscillators
Subcategory :
Oscillators
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Width :
2 mm
Current Rating :
1.3 mA
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
Function :
Enable/Disable
Length :
2.5 mm