AMPMDDC-11.0592
Mfr.Part #
AMPMDDC-11.0592
Description
MEMS OSC XO 11.0592MHZ CMOS SMD
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Length :
2.5 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
Frequency :
11.0592MHz
Height :
0.84 mm
Subcategory :
Current Rating :
1.3 mA
Frequency Stability :
±25ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Product Status :
Active
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Width :
2 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Package :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm