AMPMDDB-37.5000T3
Mfr.Part #
AMPMDDB-37.5000T3
Description
MEMS OSC XO 37.5000MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
0.84 mm
Frequency :
37.5MHz
Brand :
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Width :
2 mm
Function :
Standby (Power Down)
Current Rating :
1.3 mA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Length :
2.5 mm
CMOS
Subcategory :
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±25ppm