AMPMDDB-36.8640
Mfr.Part #
AMPMDDB-36.8640
Description
MEMS OSC XO 36.8640MHZ CMOS SMD
Standard Clock Oscillators
Package :
Bulk
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Current Rating :
1.3 mA
Packaging :
Bulk
Width :
2 mm
Function :
Standby (Power Down)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Frequency :
36.864MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height :
0.84 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Length :
2.5 mm
Frequency Stability :
±25ppm