AMPMDDB-33.3300T
Mfr.Part #
AMPMDDB-33.3300T
Description
MEMS OSC XO 33.3300MHZ CMOS SMD
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Height :
0.84 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
+ 70 C
Subcategory :
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency Stability :
±25ppm
Brand :
Function :
Standby (Power Down)
Frequency :
33.33MHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Product Status :
Active
Current Rating :
1.3 mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Width :
2 mm
Length :
2.5 mm
RoHS :
Details
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm