AMPMDDB-12.2880
Mfr.Part #
AMPMDDB-12.2880
Description
MEMS OSC XO 12.2880MHZ CMOS SMD
Length :
2.5 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Function :
Standby (Power Down)
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
12.288MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Details
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Subcategory :
Oscillators
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Package :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Width :
2 mm
Current Rating :
1.3 mA
Height :
0.84 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C