AMPMDDA-50.0000
Mfr.Part #
AMPMDDA-50.0000
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Product Status :
Active
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Current - Supply (Disable) (Max) :
Termination Style :
SMD/SMT
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Frequency Stability :
±25ppm
Length :
2.5 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Current Rating :
1.3 mA
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height :
0.84 mm
Series :
AMPM
Packaging :
Bulk
Frequency :
50MHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Function :
Enable/Disable
Absolute Pull Range (APR) :
Width :
2 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V