AMPMDDA-29.5000T3
Mfr.Part #
AMPMDDA-29.5000T3
Description
MEMS OSC XO 29.5000MHZ CMOS SMD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Length :
2.5 mm
Frequency :
29.5MHz
Height :
0.84 mm
Current Rating :
1.3 mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V