AMPMDDA-2.5000T
Mfr.Part #
AMPMDDA-2.5000T
Description
MEMS OSC XO 2.5000MHZ CMOS SMD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
2.5 mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Subcategory :
Oscillators
Function :
Enable/Disable
Package :
Tape and Reel (TR)
Width :
2 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
Height :
0.84 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Current Rating :
1.3 mA
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Frequency :
2.5MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temperature :
-20°C~70°C