AMPMDDA-15.3600
Mfr.Part #
AMPMDDA-15.3600
Description
MEMS OSC XO 15.3600MHZ CMOS SMD
Oscillators
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
MEMS
RoHS :
Details
Current - Supply (Disable) (Max) :
Type :
XO (Standard)
Ratings :
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Package :
Bulk
Height :
0.84 mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Length :
2.5 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Packaging :
Bulk
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Current Rating :
1.3 mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Width :
2 mm
Frequency :
15.36MHz