AMPMDDA-12.5000T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPMDDA-12.5000T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 12.5000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Output Format :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Product Type :
MEMS Oscillators
Current Rating :
1.3 mA
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Type :
XO (Standard)
Width :
2 mm
Series :
AMPM
Absolute Pull Range (APR) :
Output :
CMOS
RoHS Status :
RoHS Compliant
Base Resonator :
MEMS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination Style :
SMD/SMT
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Frequency :
12.5MHz
Length :
2.5 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Brand :
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
0.84 mm