AMPMAGD-6.7800T
Mfr.Part #
AMPMAGD-6.7800T
Description
MEMS OSC XO 6.7800MHZ CMOS SMD
Height :
0.84 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±50ppm
Width :
1.6 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Current Rating :
1.3 mA
Product Status :
Active
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency :
6.78MHz
Length :
2 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm