AMPMAGD-4.9152T
Mfr.Part #
AMPMAGD-4.9152T
Description
MEMS OSC XO 4.9152MHZ CMOS SMD
Height :
0.84 mm
Width :
1.6 mm
Length :
2 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Product Status :
Active
Current Rating :
1.3 mA
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency :
4.9152MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm