AMPMAGD-4.9152
Mfr.Part #
AMPMAGD-4.9152
Description
MEMS OSC XO 4.9152MHZ CMOS SMD
Frequency Stability :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Package :
Bulk
Output :
CMOS
Subcategory :
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Width :
1.6 mm
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Length :
2 mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height :
0.84 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
4.9152MHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current Rating :
1.3 mA