AMPMAGD-2.0800
Mfr.Part #
AMPMAGD-2.0800
Description
MEMS OSC XO 2.0800MHZ CMOS SMD
Function :
Standby (Power Down)
Absolute Pull Range (APR) :
Height :
0.84 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Width :
1.6 mm
Frequency Stability :
±50ppm
Packaging :
Bulk
XO (Standard)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current Rating :
1.3 mA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Package :
Bulk
Frequency :
2.08MHz
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Length :
2 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V