AMPMAGB-35.3280T3
Mfr.Part #
AMPMAGB-35.3280T3
Description
MEMS OSC XO 35.3280MHZ CMOS SMD
Length :
2 mm
Height :
0.84 mm
Width :
1.6 mm
Brand :
Product Status :
Active
Current Rating :
1.3 mA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency :
35.328MHz
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm