AMPMAGB-35.3280T
Mfr.Part #
AMPMAGB-35.3280T
Description
MEMS OSC XO 35.3280MHZ CMOS SMD
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
35.328MHz
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Width :
1.6 mm
Height :
0.84 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Length :
2 mm
Current Rating :
1.3 mA
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm