AMPMAGB-33.3330T
Mfr.Part #
AMPMAGB-33.3330T
Description
MEMS OSC XO 33.3330MHZ CMOS SMD
Width :
1.6 mm
Current Rating :
1.3 mA
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height :
0.84 mm
Brand :
Length :
2 mm
Frequency :
33.333MHz
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ