AMPMAGB-2.5000T3
Mfr.Part #
AMPMAGB-2.5000T3
Description
MEMS OSC XO 2.5000MHZ CMOS SMD
Width :
1.6 mm
Current Rating :
1.3 mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height :
0.84 mm
Frequency Stability :
±50ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Length :
2 mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency :
2.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)