AMPMAGA-48.0000
Mfr.Part #
AMPMAGA-48.0000
Description
MEMS OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Current Rating :
1.3 mA
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
48MHz
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Length :
2 mm
Height :
0.84 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Width :
1.6 mm