AMPMAFD-33.3300
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPMAFD-33.3300
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 33.3300MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Width :
1.6 mm
Current Rating :
1.3 mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Series :
AMPM
Absolute Pull Range (APR) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Standby (Power Down)
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Subcategory :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency :
33.33MHz
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency Stability :
±25ppm
Termination Style :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
RoHS Status :
RoHS Compliant
Ratings :
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Length :
2 mm
Output Format :
CMOS
Output :
CMOS
Height :
0.84 mm
Type :
XO (Standard)
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Brand :
RoHS :
Details
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Base Resonator :
MEMS
Product Type :
MEMS Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm