AMPMAFD-24.0000T3
Mfr.Part #
AMPMAFD-24.0000T3
Description
MEMS OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Width :
1.6 mm
Height :
0.84 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
24MHz
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Function :
Standby (Power Down)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Current Rating :
1.3 mA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Length :
2 mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm