AMPMAFD-22.0000T3
Mfr.Part #
AMPMAFD-22.0000T3
Description
MEMS OSC XO 22.0000MHZ CMOS SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Length :
2 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Width :
1.6 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height :
0.84 mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Frequency :
22MHz
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Function :
Standby (Power Down)
Current Rating :
1.3 mA
Ratings :
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)