AMPMAFD-2.0480T3
Mfr.Part #
AMPMAFD-2.0480T3
Description
MEMS OSC XO 2.0480MHZ CMOS SMD
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Height :
0.84 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Function :
Standby (Power Down)
Length :
2 mm
Frequency :
2.048MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Width :
1.6 mm
Current Rating :
1.3 mA
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Brand :
Operating Temperature :
-40°C~85°C