AMPMAFC-12.5000T
Mfr.Part #
AMPMAFC-12.5000T
Description
MEMS OSC XO 12.5000MHZ CMOS SMD
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height :
0.84 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
12.5MHz
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Current Rating :
1.3 mA
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Brand :
Width :
1.6 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
2 mm
Function :
Enable/Disable
Output Format :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)