AMPMAFB-33.3330
Mfr.Part #
AMPMAFB-33.3330
Description
MEMS OSC XO 33.3330MHZ CMOS SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Width :
1.6 mm
Package :
Bulk
Function :
Standby (Power Down)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency :
33.333MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Height :
0.84 mm
Brand :
Product Status :
Active
Current Rating :
1.3 mA
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Length :
2 mm
Product Type :
MEMS Oscillators
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm