AMPMAFB-1.8432T3
Mfr.Part #
AMPMAFB-1.8432T3
Description
MEMS OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Brand :
Function :
Standby (Power Down)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Width :
1.6 mm
Frequency :
1.8432MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Current Rating :
1.3 mA
Product Status :
Active
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Height :
0.84 mm
Length :
2 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Type :
XO (Standard)
Output Format :
CMOS
Operating Temperature :
-40°C~85°C