AMPMAFA-80.0000T
Mfr.Part #
AMPMAFA-80.0000T
Description
MEMS OSC XO 80.0000MHZ CMOS SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±25ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Height :
0.84 mm
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
MEMS
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Output Format :
Current Rating :
1.3 mA
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency :
80MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Length :
2 mm
Width :
1.6 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Disable) (Max) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm