AMPMAFA-37.5000T3
Mfr.Part #
AMPMAFA-37.5000T3
Description
MEMS OSC XO 37.5000MHZ CMOS SMD
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Length :
2 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current Rating :
1.3 mA
Frequency :
37.5MHz
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
AMPM
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Height :
0.84 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Width :
1.6 mm