AMPMAFA-35.3280
Mfr.Part #
AMPMAFA-35.3280
Description
MEMS OSC XO 35.3280MHZ CMOS SMD
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Length :
2 mm
Function :
Enable/Disable
Current Rating :
1.3 mA
Package :
Bulk
Height :
0.84 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
35.328MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Width :
1.6 mm