AMPMAFA-3.6864T
Mfr.Part #
AMPMAFA-3.6864T
Description
MEMS OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency Stability :
±25ppm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Length :
2 mm
Height :
0.84 mm
Current Rating :
1.3 mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
1 (Unlimited)
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Width :
1.6 mm
Output Format :
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Frequency :
3.6864MHz