AMPMAFA-3.6864
Mfr.Part #
AMPMAFA-3.6864
Description
MEMS OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD
Oscillators
Package :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Function :
Enable/Disable
Surface Mount
Brand :
Length :
2 mm
Current Rating :
1.3 mA
Output Format :
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency :
3.6864MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
MEMS Oscillators
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height :
0.84 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Width :
1.6 mm