AMPMAFA-29.4912
Mfr.Part #
AMPMAFA-29.4912
Description
MEMS OSC XO 29.4912MHZ CMOS SMD
Oscillators
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Width :
1.6 mm
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Current Rating :
1.3 mA
Frequency Stability :
±25ppm
Height :
0.84 mm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Length :
2 mm
Packaging :
Bulk
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency :
29.4912MHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ