AMPMAED-74.2500T
Mfr.Part #
AMPMAED-74.2500T
Description
MEMS OSC XO 74.2500MHZ CMOS SMD
Frequency Stability :
±50ppm
Brand :
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Length :
2 mm
Current Rating :
1.3 mA
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Width :
1.6 mm
Frequency :
74.25MHz
Height :
0.84 mm