AMPMAED-12.2880T3
Mfr.Part #
AMPMAED-12.2880T3
Description
MEMS OSC XO 12.2880MHZ CMOS SMD
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Height :
0.84 mm
Function :
Standby (Power Down)
Length :
2 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
1.6 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Frequency :
12.288MHz
Current Rating :
1.3 mA