AMPMAEC-4.9152
Mfr.Part #
AMPMAEC-4.9152
Description
MEMS OSC XO 4.9152MHZ CMOS SMD
Frequency :
4.9152MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Status :
Active
Packaging :
Bulk
Function :
Enable/Disable
Height :
0.84 mm
Width :
1.6 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Current Rating :
1.3 mA
Length :
2 mm
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Package :
Bulk
Operating Temperature :
-20°C~70°C