AMPMAEC-37.5000T3
Mfr.Part #
AMPMAEC-37.5000T3
Description
MEMS OSC XO 37.5000MHZ CMOS SMD
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
1.3 mA
Length :
2 mm
Brand :
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Frequency :
37.5MHz
Width :
1.6 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Height :
0.84 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C