AMPMAEC-33.3300T
Mfr.Part #
AMPMAEC-33.3300T
Description
MEMS OSC XO 33.3300MHZ CMOS SMD
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Frequency :
33.33MHz
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Height :
0.84 mm
Width :
1.6 mm
Current Rating :
1.3 mA
Function :
Enable/Disable
Output :
CMOS
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Length :
2 mm
Frequency Stability :
±50ppm