AMPMAEC-16.3840T3
Mfr.Part #
AMPMAEC-16.3840T3
Description
MEMS OSC XO 16.3840MHZ CMOS SMD
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Height :
0.84 mm
Current Rating :
1.3 mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Ratings :
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Length :
2 mm
Frequency :
16.384MHz
Width :
1.6 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V