AMPMAEB-6.1400T3
Mfr.Part #
AMPMAEB-6.1400T3
Description
MEMS OSC XO 6.1400MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Termination Style :
SMD/SMT
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Frequency :
6.14MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
+ 85 C
Product Status :
Active
Length :
2 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency Stability :
±50ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
1.3 mA
Width :
1.6 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height :
0.84 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm