AMPMAEB-6.1400
Mfr.Part #
AMPMAEB-6.1400
Description
MEMS OSC XO 6.1400MHZ CMOS SMD
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
6.14MHz
Subcategory :
Oscillators
Factory Lead Time :
15 Weeks
Absolute Pull Range (APR) :
Length :
2 mm
Width :
1.6 mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Packaging :
Bulk
Product Status :
Active
Current Rating :
1.3 mA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Height :
0.84 mm
Package :
Bulk
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V