AMPMAEB-33.3330T3
Mfr.Part #
AMPMAEB-33.3330T3
Description
MEMS OSC XO 33.3330MHZ CMOS SMD
Length :
2 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current Rating :
1.3 mA
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
+ 85 C
Termination Style :
SMD/SMT
Height :
0.84 mm
Frequency :
33.333MHz
Width :
1.6 mm