AMPMAEB-33.3300
Mfr.Part #
AMPMAEB-33.3300
Description
MEMS OSC XO 33.3300MHZ CMOS SMD
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Frequency Stability :
±50ppm
Height :
0.84 mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Details
Factory Lead Time :
15 Weeks
Brand :
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Termination Style :
SMD/SMT
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency :
33.33MHz
Product Status :
Active
Length :
2 mm
Packaging :
Bulk
Current Rating :
1.3 mA
Package :
Bulk
Width :
1.6 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ