AMPMAEB-29.5000
Mfr.Part #
AMPMAEB-29.5000
Description
MEMS OSC XO 29.5000MHZ CMOS SMD
- 40 C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Frequency Stability :
±50ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Product Status :
Active
Width :
1.6 mm
RoHS :
Details
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency :
29.5MHz
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Current Rating :
1.3 mA
Package :
Bulk
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height :
0.84 mm
Length :
2 mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C