AMPMAEB-29.4912
Mfr.Part #
AMPMAEB-29.4912
Description
MEMS OSC XO 29.4912MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±50ppm
CMOS
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Bulk
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Base Resonator :
MEMS
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Package :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Type :
XO (Standard)
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
1.6 mm
Height :
0.84 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Current Rating :
1.3 mA
Length :
2 mm
Frequency :
29.4912MHz